Home / Спорт / Още една купа се изплъзна на Юнайтед

•
  •
  •
  •

Манчестър Юнайтед се сбогува с мечтата си да спечели ФА Къп през този сезон, след като беше елиминиран от Уулвърхемптън. „Вълците“ надвиха с 2:1 „червените дяволи“ и си осигуриха класирането на полуфинал, където са още Уотфорд и Манчестър Сити.

Оле Гунар Солскяер и футболистите му си тръгнаха с наведени глави от „Молиню“, след като домакините ги надиграха. Момчетата на португалския мениджър Нуно Еспирито Санто изиграха силен мач и зарадваха феновете си със сладка победа. Вратарят Серхио Ромеро на няколко пъти спасяваше Юнайтед преди Раул Хименес да открие резултата в 70-ата минута. Шест по-късно Диого Жота направи 2:0 и до голяма степен реши крайния изход. „Червените дяволи“ имаха сили само за почетно попадение. Отбеляза го Маркъс Рашфорд в петата минута на добавеното време.

Интересна ситуация имаше малко преди края на редовното време. Съдията Мартин Аткинсън показа червен картон на Виктор Линдельоф, но след разглеждане на ситуацията с VAR беше взето решение, че нарушението е за жълт картон и футболистът на Юнайтед продължи да играе.

Загубата е втора поредна за „червените дяволи“ под ръководството на Оле Гунар Солскяер (след поражението от Арсенал с 0:2 преди седмица).

След отпадането от ФА Къп, за Юнайтед остава единствената възможност за спечелване на трофей този сезон – в Шампионската лига, където задачата е изключително тежка. Жребият отреди „червените дяволи“ да спорят с Барселона на четвъртфиналите.